Tech Talks #42

Czwartek, 28.02.2019 18:30

Michał Lowas-Rzechonek

PyMesh Polish

W zeszłym roku standard Bluetooth został rozszerzony o sieci typu mesh. Zaczęły też pojawiać się pierwsze urządzenia implementujace nowy standard.

Pokażę jak zaimplementowac protokół Bluetooth Mesh w Pythonie, a następnie za jego pomocą sterować oświetleniem.

Plastic Monkeys

Python into space - czyli jak zbudować satelitę wielkości puszki Polish Link do prezentacji

Skoro Python opanował już Ziemię, nadszedł czas, by podbijał kosmos! Podczas przygotowań mini satelity wielkości puszki po napoju w ramach konkursu CanSats in Europe, korzystanie z Pythona na Raspberry Pi okazało się najbardziej optymalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli sczytywać dane z czujników podczas zrzutu naszej puszki i przeprowadzić wyznaczoną misję. Chcielibyśmy przedstawić ideę budowania własnych CanSatów i pokazać, jak przydatny okazał się dla nas w tym przypadku Python.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Michał Lowas-Rzechonek

Michał Lowas-Rzechonek

Michał od wielu lat programuje szeroko pojęte aplikacje serwerowe, back-endy i urządzenia embedded. Z tego powodu nie pozwalają mu dotykać UI. Uważa, że historia zatacza koło, a branża IT co 10 lat na nowo wymyśla LISPa. Sam nie wie czemu zajmuje się Pythonem, skoro prawdziwi mężczyźni piszą tylko w ANSI C.

Obecnie pełni funkcję architekta w Silvair.

Zdjecie Plastic Monkeys

Plastic Monkeys Strona prelegenta

Jesteśmy grupką licealistów z krakowskiej piątki, pasjonatami kodu, elektroniki, nauk ścisłych, mamy wielkie ambicje i chęci do działania. Uczestniczymy w polskiej edycji konkursu CanSats in Europe, w ramach którego od kilku miesięcy budujemy puszkę najeżoną elektroniką - naszego satelitę. Docelowo ma on zostać wzniesiony na wyokość około 3km przez rakietę Europejskiej Agencji Kosmicznej i podczas opadania przekazywać na bieżąco zbierane dane oraz zrealizować misję, którą obraliśmy.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

JetBrains

W trakcie spotkania rozdane zostaną dwie roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.

Codecool

Chcesz zmienić swoje życie i pracować w branży IT? Wiemy, czego potrzebujesz, by z przytupem rozpocząć karierę! Codecool to profesjonalna szkoła programistów, dzięki której zdobędziesz wszystkie umiejętności miękkie i techniczne, potrzebne w pracy programisty. Po naszym kursie zostaniesz gotowym do pracy specjalistą, który potrafi samodzielnie pokierować swoją karierą. Jesteśmy tego pewni dlatego dajemy Ci gwarancję, że znajdziesz pracę jako programista! 96% absolwentów Codecool znajduje pracę w IT w ciągu maksymalnie czterech miesięcy od ukończenia kursu.

Silvair

Silvair is a rapidly growing company developing innovative IoT technologies for the smart lighting industry. We provide advanced software solutions for wireless lighting control and commercial building automation. As a leading contributor to the Bluetooth SIG, we drove the development of Bluetooth mesh - a new communication standard for the Internet of Things. We were the first company in the world to develop a qualified Bluetooth mesh stack

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Codecool, Ślusarska 9