Tech Talks #38

Czwartek, 27.09.2018 18:30

Jakub Skałecki

Logika biznesowa w Django Polish Link do prezentacji

Logika biznesowa jest sensem istnienia każdej nietrywialnej aplikacji. Określa akcje, które użytkownik serwisu ma być zdolny wykonać oraz ich efekty. Powinniśmy zadbać, aby była napisana w prosty i czytelny sposób, a jednocześnie mogła być używana w różnych sytuacjach. Na podstawie moich doświadczeń wyniesionych z rozwijania własnego serwisu opowiem, gdzie w Django jest miejsce na tak ważną część aplikacji (podpowiedź - nie w widokach), jak ją testować, przeprowadzać walidację oraz prawidłowo komunikować użytkownikowi rezultat wykonanej akcji. Serdecznie zapraszam!

Mateusz Ostafil

Muzyka napisana w Pythonie Polish

Tworzenie muzyki i pisanie kodu to dwa bardzo kreatywne zajęcia. Co by było gdyby połączyć je w jedno? Podczas swojej prezentacji chciałbym Wam pokazać jak pisać muzykę w Pythonie i co z tego wynika ;)

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Jakub Skałecki

Jakub Skałecki Strona prelegenta

Na co dzień mieszka w Warszawie. Głównie web developer w Pythonie / JavaScript, fan Dockera i automatyzacji. CTO startupu eSport'owego https://pvpc.eu, team leader w niemieckiej firmie VideoBeat. Oprócz tworzenia serwisów internetowych ma doświadczenia zarówno z proceduralną grafiką 3D, programowaniem gier, jak i uczeniem maszynowym w Pythonie czy przetwarzaniem filmów. W wolnej chwili programuje ;), żongluje, gra w gry i jeździ na rowerze.

Zdjecie Mateusz Ostafil

Mateusz Ostafil Strona prelegenta

Uwielbiam poznawać nowe rzeczy, a później przekazywać tą wiedzę dalej. Dlatego na co dzień pracuję jako mentor w Codecool, gdzie uczę między innymi Pythona. Po godzinach interesuję się dźwiękiem i gram na basie w zespole By Million Wires.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

JetBrains

W trakcie spotkania rozdane zostaną dwie roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.

Airsorted

Airsorted to firma tworząca oprogramowanie do zautomatyzowanego wynajmu mieszkań poprzez Airbnb i inne platformy. W trakcie spotkania na uczestników będą czekać darmowe napoje.

XCaliber

Firma XCaliber została utworzona jako niezależny zespół ekspertów, którzy wspólnie tworzą jedne z najbardziej innowacyjnych technologii w branży iGaming. XCaliber stara się utrzymywać środowisko, które pielęgnuje talenty i innowacje, dając zespołowi potrzebne narzędzia, aby mogli doskonalić powierzone projekty, a także swoje umiejętności.

Zespół XCaliber to nie tylko eksperci, ale również entuzjaści języków programowania, technologii informatycznych i zapewniania jakości.

Oprócz rozwoju stawiamy na dobrą atmosferę! Wspólne podróże, posiłki i wydarzenia tworzą silny, zgrany zespół, który ma na celu przenieść firmę i jej produkty w przyszłość.

Firma w ciągu ostatniego roku rozwinęła się prawie o połowę i nie zamierzamy na tym poprzestać. Obecnie nasze biura znajdują się w Katowicach, Sliemie (Malta) oraz niebawem w kolejnym europejskim mieście.

XCaliber pokryje dojazd prelegenta oraz zapewni piwo dla uczestników spotkania.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Codecool, Ślusarska 9