Tech Talks #36

Czwartek, 17.05.2018 18:30

Sebastian Buczyński

Czysta architektura w Pythonie Polish Link do prezentacji

W świecie Pythona, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wiele wspaniałych i dopracowanych narzędzi, nie przywiązujemy wielkiej wagi do nauki zwanej inżynierią oprogramowania. Koncentrujemy się bardziej na dostępnych bibliotekach, a grom czasu przeznaczamy na integrowanie ich ze sobą. Czy przypadkiem nie ginie nam czasem z oczu powód dla którego w ogóle nasz projekt powstaje, to jest wartość biznesowa którą mamy dostarczyć? Opierając całą pracę na frameworkach pozwalamy im, by przenikały się z rzeczami których nie powinny dotykać. Ten problem zauważono już dawno temu i powstał przy tym szereg różnych rozwiązań. Ta prezentacja przedstawi jedno z nich - Czystą Architekturę. Czysta Architektura obiecuje nam: - separację logiki biznesowej od frameworka i bazy danych, - bajeczną wręcz testowalność, - otwiera furtkę do metodyk takich jak Domain Driven Design, CQRS, czy Event Sourcing Wszystkie informacje w tej prezentacji są poparte praktycznym doświadczeniem.

Imre Guzmics

GraphQL basics in Python English

GraphQL APIs are getting more and more popular, but what is GraphQL? Is it any better than REST? Is it worth to switch? How to build a basic API with Python? I'll try to answer these questions in my short presentation.

Adam Byrtek

Continuous Deployment w praktyce Polish

Dobre praktyki techniczne są kluczowe dla produktywności i morale zespołu. Continuous Integration zapewnia, że każda zmiana spełnia ustalone kryteria, a Code Review poprawia współpracę i przepływ informacji w zespole. Obie z tych praktyk stają są coraz popularniejsze i nie wzbudzają już wielu kontrowersji. Ta prelekcja poświęcona będzie Continuous Deployment, czyli kolejnemu odważnemu krokowi na drodze do 'zwinności', jego zaletom i praktycznym poradom opartym na doświadczeniach zespołu Airsorted.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Sebastian Buczyński

Sebastian Buczyński Strona prelegenta

Trener w Bottega IT Minds oraz lider techniczny w Sauce Labs z obsesją na punkcie optymalizowania procesów wytwarzania oprogramowania. Ma ponad dekadę komercyjnego doświadczenia w rozmaitych firmach - produktowych, start-upach oraz software housie. Bloguje pod adresem https://breadcrumbscollector.tech/ oraz prowadzi newsletter pythoneer.guru. Autor książki o Implementowaniu czystej architektury w Pythonie

Zdjecie Imre Guzmics

Imre Guzmics

I am a Developer and PC gamer. Currently, working as Senior Python Developer in XCaliber Malta developing an iGaming platform.

Zdjecie Adam Byrtek

Adam Byrtek Strona prelegenta

CTO odpowiedzialny za zespół programistów Airsorted, globalnego startupu pomagającego właścicielom zarządzać mieszkaniami na platformach takich jak Airbnb czy Booking.com.

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

JetBrains

W trakcie spotkania rozdane zostaną dwie roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.

Noc Informatyka

W trakcie spotkania rozlosowana zostanie darmowa wejściówka na Noc Informatyka, czyli nietypową konferencję o luźnym charakterze, gdzie wszystkie prelekcje odbywają się w nocy.

XCaliber

Firma XCaliber została utworzona jako niezależny zespół ekspertów, którzy wspólnie tworzą jedne z najbardziej innowacyjnych technologii w branży iGaming. XCaliber stara się utrzymywać środowisko, które pielęgnuje talenty i innowacje, dając zespołowi potrzebne narzędzia, aby mogli doskonalić powierzone projekty, a także swoje umiejętności.

Zespół XCaliber to nie tylko eksperci, ale również entuzjaści języków programowania, technologii informatycznych i zapewniania jakości.

Oprócz rozwoju stawiamy na dobrą atmosferę! Wspólne podróże, posiłki i wydarzenia tworzą silny, zgrany zespół, który ma na celu przenieść firmę i jej produkty w przyszłość.

Firma w ciągu ostatniego roku rozwinęła się prawie o połowę i nie zamierzamy na tym poprzestać. Obecnie nasze biura znajdują się w Katowicach, Sliemie (Malta) oraz niebawem w kolejnym europejskim mieście.

XCaliber pokryje dojazd prelegenta oraz zapewni piwo dla uczestników spotkania.

Videopoint

W trakcie spotkania rozdane zostanie 20 kodów zniżkowych na dowolne kursy ze strony videopoint oraz rozlosowany zostanie darmowy klucz do kursu "Testy automatyczne kodu Python. Kurs video. Pisanie testów jednostkowych od podstaw" (https://bit.ly/2k3elfq).

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Codecool, Ślusarska 9