Tech Talks #34

Czwartek, 18.01.2018 18:30

Łukasz Dziedzia

Redis - więcej niż key-value store Polish

Redis jest obecnie jedną z najbardziej popularnych baz danych, mimo to w większości przypadków używany jest wyłącznie jako silnik do cache. W swojej prezentacji chciałbym przybliżyć to rozwiązanie, głównie z perspektywy dewelopera. Chciałbym też podzielić sie doświadczeniem z używania Redisa, jakie zdobyliśmy w platformie gamingowej XCaliber, gdzie Redis pełni istotną rolę, pomagając nam obsługiwać tysiące transakcji na sekundę.

Magda Zawora

Python developer wannabe - mój pomysł jak zostać juniorem (starania w toku:) Polish

Wiosną 2017 r. wzięlam udział w Pykoniku, na którym przy jednym stole, wraz z grupą podobnie zielonych w temacie osób zastanawiałam się czy dla ludzi którzy chcą się przebranżowić Python jest słusznym wyborem, a jeśli tak, to jak się do tego zabrać. Dołączyło do nas wówczas kilku dobrych ludzi, którzy podrzucili nam parę rad, choć dzielący nas dystans był dość przepastny i rozmawialiśmy trochę z perspektywy innych światów. Ale z jednej z rad skorzystałam, wiele na tym zyskałam i jestem za to bardzo wdzięczna.
Od tego czasu sporo zrobiłam żeby przybliżyć się do zmiany branży gromadząc wiedzę, która mogłaby zainteresować tych, którzy dopiero startują w temacie. Zapraszam na moją opowieść uzupełnioną uwagami doświadczonych deweloperów biorących udział w spotkaniu.

Łukasz Taczuk

Creating a new game mode for Frontline in 500 lines of code - An Arma 3 mod success story Polish

Czy aby stworzyć coś takiego jak całkowicie nowy tryb do gry trzeba się napracować? Jeżeli ktoś tak lubi to w sumie można.

Okazuje się, że nie jest to wcale konieczne; w końcu filozofia Pythona to "batteries included". A jeśli komuś te baterie nie wystarczą, to zawsze może podpiąć sporych rozmiarów power bank.

Krótka opowieść o tym jak przy odrobinie kreatywności (oraz lenistwa) został stworzony w pełni działający nowy tryb gry do Frontline - moda do gry Arma 3 - i to w około 500 linijkach kodu.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Łukasz Dziedzia

Łukasz Dziedzia

Software developer od ponad 10 lat. Pythonowiec od pierwszego wejrzenia. Obecnie pracuje jako Software Development Manager w XCaliber Poland rozwijając platformę gamingową.

Zdjecie Magda Zawora

Magda Zawora Strona prelegenta

  • Python developer wannabe
  • 15 lat doświadczenia zawodowego poza branżą IT
  • Uczestniczka III edycji programu mentorskiego TechLeaders (Women in Technology)
  • Absolwentka 2-miesięcznego pythonowego bootcampu https://github.com/MagdaZawora
Zdjecie Łukasz Taczuk

Łukasz Taczuk

Programista Pythona i C++ od ładnych parunastu lat. Ma za sobą udział jako prelegent w konferencjach takich jak SecurityBsides, 4Developers czy PyConPL oraz wiele, wiele lightning talków (Confidence, PyConPL, etc...). Organizator Nocy Informatyka w Krakowie. W lecie pływa na desce windsurfingowej, w zimie jeździ na monoski. Hackuje cały czas.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

JetBrains

W trakcie spotkania rozdane zostaną dwie roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.

Deployed.pl

Deployed is a team of passionate software developers. Since 2011, we've been helping our clients to run and scale their businesses. With continuous growth, we now employ over 30 great team members.

What do we do?

We work with international companies in multicultural and diverse environments. We are experts in Python and Django. We also specialize in ReactJS and React Native as well as AWS.

What differentiates us from our competitors is that we scrutinously test our code, focus on quality in the development process, while writing and deploying clean code. Each year, we host Pykonik's website and provide sponsorship of related events.

Come along and say hi to our team members!

We are always looking for experienced Python/Django developers as well as fullstack developers, React/React Native developers, QA engineers and Systems administrators. Please don't hesitate to drop us an email on hello at deployed.pl

Thanks to DEPLOYED there would be pizza waiting for attendees.

XCaliber

Firma XCaliber została utworzona jako niezależny zespół ekspertów, którzy wspólnie tworzą jedne z najbardziej innowacyjnych technologii w branży iGaming. XCaliber stara się utrzymywać środowisko, które pielęgnuje talenty i innowacje, dając zespołowi potrzebne narzędzia, aby mogli doskonalić powierzone projekty, a także swoje umiejętności.

Zespół XCaliber to nie tylko eksperci, ale również entuzjaści języków programowania, technologii informatycznych i zapewniania jakości.

Oprócz rozwoju stawiamy na dobrą atmosferę! Wspólne podróże, posiłki i wydarzenia tworzą silny, zgrany zespół, który ma na celu przenieść firmę i jej produkty w przyszłość.

Firma w ciągu ostatniego roku rozwinęła się prawie o połowę i nie zamierzamy na tym poprzestać. Obecnie nasze biura znajdują się w Katowicach, Sliemie (Malta) oraz niebawem w kolejnym europejskim mieście.

XCaliber pokryje dojazd prelegenta oraz zapewni piwo dla uczestników spotkania.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Codecool, Ślusarska 9